Futbalová repre na Tehelnom poli..

Autor: Jaroslav Zelenka | 29.7.2008 o 13:18 | Karma článku: 4,82 | Prečítané:  1165x

..zas a znova a tak dookola.

Ferko L.Ferko L.

    Tak a je to tu. Stalo sa čo sa malo, stalo sa, čo sa dalo čakať. Naša futbalová reprezentácia odohrá svoje tohtoročné tri medzištátne zápasy na Tehelnom poli.. Aj keď tomuto štadiónu už bez urážky skôr sedí názov Tehelná roľa. Pasienky nie sú podľa nášho najmúdrejšieho a medzinárodne uznávaného Ferka z nášho špičkového SFZ pripravené na medzištátny zápas. A keďže na Teheľnom poli boli odložené búracie práce, hrať sa bude tam. Opäť a znova. Obohratá pesnička.

    Nuž čo k tomu dodať. Asi len toľko, že mi vôbec nejde do hlavy čo týmto náš Ferko so svojou bandou sleduje. Skutočne mu ide o to, aby sme svoje medzištátne zápasy hrávali v zahraničí? A spravili si tak hanbu pred zbytkom Európy? Alebo to skončí tak, že búracie práce sa budú odkladať ešte ďalších pár rokov? Veď memorandum alebo deklarácia, alebo čo za zdrap papiera to vlastne bol, ktorý sa podpisoval ak si dobre pamätám pred dvoma rokmi, hovoril o výstavbe národného štadióna a tá už mala byť v tejto dobe v plnom prúde. Nový tréner reprezentácie Weiss bol zhrozený zo stavu štadiónu na Pasienkoch. Hm, ale nie je to ten Weiss, ktorý tam posledných pár sezón pravidelne hrával s Petržalkou ligové zápasy proti Interu? Vtedy si nevšimol v akom stave tento štadión je? Alebo sa naša liga môže hrať aj na poli na oranisku a je to v poriadku? Ale aj tak som rád, že sa vôbec ozval. Je dosť pravdepodobné, že ak by tak nespravil, tak Ferko by nás tam nechal hrať repre zápasy.

    Prečo naša reprezentácia nemôže odohrať svoje zápasy v Trnave alebo Žiline? Mestách, ktoré momentálne asi ako jediné disponujú štadiónmi, na ktorých sa s prižmúrenými očami môžu hrať medzištátne kvalifikačné zápasy. Aha hej spomínam si. V Trnave sú predsa len samí chuligáni, ktorí nevedia slušne fandiť a v Žiline zasa nie je potrebné letisko. Pritom fanúšikovia v Trnave určite patria k tomu najlepšiemu čo u nás máme. Hádzať ich všetkých do jedného vreca kvôli pár primitívom je úbohosť a alibizmus. Ozaj tak ma napadá. Nemuseli by sme ich hádzať do jedného vreca ak by sme tu mali na štadiónoch moderné kamerové systémy, ktoré by tie indivíduá vedeli identifikovať. Ach ale hej zabudol som. Také dačo u nás nemáme. Také systémy sú väčšinou na nových štadiónoch. A Trnavčania síce vykrikujú, že oni našu repre u seba ani nechcú. Ale tomu neverím. Snáď tak pri súčasnom vedení zväzu. Žilina? Hm na môj vkus síce trochu malý štadión (ak by sme hrali napr. proti Anglicku, tak kapacita by bola žalostne malá), ale chýbajúce letisko? Okrem toho, že v Žiline letisko je (veď odkiaľ tak asi Janko vo vetroni lieta), tak nevidím dáky veľký problém v presune nášho súpera napr. mimoriadnym vlakom. Veď aj teraz na poslednom EURE, prípadne MS v Nemecku sa tímy presúvali týmto spôsobom. Ale ja to chápem. Náš SFZ sa predsa nemôže uberať týmto smerom. My radšej budeme čakať kým sa začnú búracie práce na Tehelnom poli a potom už niečo vymyslíme. Dovtedy tam predsa kľudne môžeme hrávať.

    Je hanba, že na Slovensku nemáme ani jeden štadión, ktorý by vyhovoval všetkým prísnym kritériám UEFY. Naša najvyššia súťaž sa hrá na štadiónoch, ktoré majú najlepšie dávno za sebou (Dunajská Streda, Pasienky, Tehelné Pole etc). Nové štadióny v nedohľadne (možno v Košiciach sa niečo rozhýbe), kluby radšej investujú do renovácie už existujúcich štadiónov. Riešenie? Postaviť Národný štadión na Tehelnom poli s tým, že svoje domáce zápasy na ňom bude hrávať Slovan. Uf trochu silná káva pre niektoré žalúdky. Pričom ja na tom nevidím nič zlé. V zahraničí sú národné štadióny v hlavných mestách. A Slovan na výstavbe bude tiež participovať dostatočnou mierou. V iných mestách by výstavbu tiež podporoval zväz. Pričom sa nebavme o dákom podiele investície. Len nech na tú výstavbu aspoň prispeje. Lebo takýmto spôsobom sa skutočne za dva roky pôjdem na kvalifikačné zápasy našej reprezentácie pozrieť do Viedne alebo Prahy. A z toho mi je popravde dosť zle. Ale je mi jasné, že kým vo vedení SFZ bude Ferko so svojou bandou, môžeme o tom my fanúšikovia akurát tak snívať.

Menší edit v poslednom odstavci, aby to bolo jasnejšie ako to myslím. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dlhy by mal štát odpúšťať budúci rok. Náklady vyčísľujú

Šéf SNS Andrej Danko spomína aj ďalší generálny pardon v Sociálnej poisťovni. Komore exekútorov sa to nepáči.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Liek existoval, aj tak ho takmer nechali umrieť

Príbeh, ktorý opisuje slovenské zdravotníctvo.

ŠPORT

Takto Sagana často neuvidíte. Čudoval sa aj Svorada

Trojnásobný majster sveta získal šiesty národný titul skvelým spôsobom.


Už ste čítali?